Medycyna Pracy

Zgodnie z kodeksem pracy, każdy pracownik powinien mieć zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy na danym stanowisku wystawiane przez lekarza uprawnionego do danych badań. Pracodawca ma obowiązek skierować pracownika do lekarza, z zaznaczeniem stanowiska pracy, czynników szkodliwych i uciążliwych obecnych na stanowisku pracy. Lekarz wykonuje niezbędne na dane stanowisko pracy badania dodatkowe (np. badanie krwi, moczu, RTG) i wystawia odpowiednie zaświadczenie lekarskie.

UWAGA !!!

Ubiegając się o uzyskanie zaświadczenia lekarskiego o zdolności do pracy na stanowisku wymagającym pracy przykomputerze wymagamy przedłożenia zaświadczenia od okulisty bądź od optyka (z zaznaczeniem ostrości wzroku) o braku przeciwwskazań do pracy na tym stanowisku.

Ubiegając się o uzyskanie zaświadczenia lekarskiego o zdolności do pracy na stanowisku kierowca pojazdów powyżej 3,5 tony wymagamy przedłożenia zaświadczenia od okulisty bądź optyka (z zaznaczeniem ostrości wzroku i widzenia przestrzennego), neurologa oraz laryngologa o braku przeciwwskazań do pracy na tym stanowisku.

Ubiegając się o uzyskanie zaświadczenia lekarskiego o zdolności do pracy na stanowisku wymagającym pracy na wysokości powyżej 3 metrów wymagamy przedłożenia zaświadczenia od okulisty bądź optyka (z zaznaczeniem ostrości wzroku i widzenia przestrzennego), neurologa oraz laryngologa o braku przeciwwskazań do pracy na tym stanowisku.

Ubiegając się o uzyskanie zaświadczenia lekarskiego o zdolności do pracy na stanowisku operator wózka widłowegowymagamy przedłożenia zaświadczenia od okulisty bądź optyka (z zaznaczeniam ostrości wzroku i widzenia przestrzennego), neurologa oraz laryngologa o braku przeciwwskazań do pracy na tym stanowisku.

Aby wykonać powyższe niezbędne badania można udać się w następujące miejsca:

 

1. Gabinet Okulistyczny

dr med. Dariusz Ważyński

ul. Śniadeckich 7/4 Poznań

tel. 61 865 95 90

 

2. Gabinet Neurologiczny

Piotr Orchowski

ul. Hetmańska 15

 Poznań

tel. 61 661 13 17


3. Gabinet Laryngologiczny

lek. med. Anna Pasterska

ul. Sczanieckiej 1a/24 Poznań

tel. 509 376 900

UWAGA!!!

Nasza Poradnia prowadzi współpracę z Pracownią Badań Psychologicznych "MARKA" znajdującą się w Poznaniu przy ul. Staszica 5. Aby skorzystać z promocyjnych cen na badania psychotechniczne zawarte w naszym cenniku zapraszamy w pierwszej kolejności do naszej Poradni po skierowanie.

Masz pytanie?

Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania tutaj >

W Poradni Psychosomatycznej wykonujemy wszystkie badania wstępne i okresowe, na wszystkie stanowiska 
oraz badania kierowców na wszystkie kategorie prawa jazdy oraz dla kierowców zawodowych.
Badania prowadzone są w Poradni oraz w zakładach pracy - szybko i bez kolejek.
Oferujemy rabaty dla firm, umowy ryczałtowe na stałą opiekę.

Oto przykładowe ceny badań:

  • badanie podstawowe (bez narażeń) - 80 zł
  • badanie kwalifikacyjne dla kierowcy zawodowego - 120 zł
  • badanie do pracy na wysokościach - 120 zł
  • wpis do książeczki Sanepid-u - 50 zł
ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ(+48) 61 866 82 34